Zodiak

HOROSKOPI I PAOLO FOX për ditën e diel, 13 tetor 2019

Meb.al ju sjell parashikimin e yjeve për ditën e diel, 13 tetor 2019, sipas astrologut të famshëm italian, Paolo Fox.

Dashi

Hëna në shenjë është bartëse e emocioneve. Ju gjithmonë keni nevojë për një ballafaqim të drejtpërdrejtë me të tjerët dhe për këtë arsye po kërkoni edhe emocione direkte. Një ditë e rëndësishme edhe për të ardhmen. Ka kaq shumë emocione që duhet të luhen në maksimum. Efekti gjithashtu do të jetë i mirë për ndjenjat. Tetori premton më mirë se shtatori për çështje pune.

Demi

Në dy javët e fundit ka pasur ndonjë hutim, por tani gjithçka është zhdukur. Eshtë e rëndësishme për shumë prej jush, që të filloni përsëri të shpresoni në dashuri. Rreziqet e vetme janë ato për të mos qenë të bindur për një marrëdhënie dhe që të doni dy persona. Ndonjëherë kur Venusi është kundër, duhet të kuptoni se kush është me të vërtetë i dashuruar me ju dhe kush po luan një lojë më pak se të ndershme.

Binjakët

Të Dielën duhet të flisni për dashurinë dhe të rifitoni kohën e humbur. Pjesa e parë e shtatorit ishte e rëndë, por e para e tetorit mund të konfirmojë edhe një dashuri të thyer në të kaluarën. Nëse ka pasur probleme, ato duhet të tejkalohen. Eshtë një horoskop i shkëlqyeshëm për ata që duan të fitojnë diçka ekstra. Sipërmarrësit dhe madje edhe ata që punojnë në kontakt me njerëz të rëndësishëm mund të bëjnë kërkesë për të marrë diçka në ditët e ardhshme.

Gaforrja

Ju jeni shumë të ndjeshëm, kështu që është normale që ju të përjetoni momente pasioni të alternuara me periudha lodhjeje. Kjo e diel duket paksa në rënie. Prandaj, kujdes duhet në marrëdhëniet familjare. Në dashuri, disa diskutime të vogla mund të krijojnë probleme. Në një farë mënyre duhet të merremi me vonesat dhe komplikimet.

Luani

Ju i doni sfidat, kështu që sa më shumë një dashuri të jetë larg dhe e vështirë, aq më të pasionuar jeni. Sidoqoftë, në tetor, ndjenjat rrezikohen. Nëse një person ju lë pak hapësirë, mund të lindin keqkuptime. E diela do të ndihmojë pjesërisht në zgjidhjen e disa problemeve me çiftet, keni nevojë për mirëkuptim nga të dy palët. Ditë e mirë për t’u argëtuar me miqtë.

Virgjëresha

Ju po filloni një rrugë të re që do t’ju shpjerë larg dhe muajt e parë të vitit të ardhshëm do të jenë shumë të rëndësishëm. Qielli është gjithashtu i favorshëm për ata që duan të shërohen nga një këndvështrim ekonomik ose të planifikojnë diçka të re. Një dashuri e re duhet të ndiqet me kujdes. Një periudhë më e rëndësishme dhe fitimprurëse në punë do të fillojë.

Peshorja

E diela ju fton të bëni vetëm minimumin e nevojshëm. Ka shumë konfuzion dhe nëse përhapet në dashuri, shumë tension mund të shpërthejë. Duhet shumë kujdes në marrëdhëniet me të tjerët. Ju mund të keni sukses në punë, por gjithçka varet nga aftësitë tuaja organizative. Ekziston rreziku që nëse gjërat shkojnë keq, ky është faji juaj, por nëse ato shkojnë mirë, ju të mos keni asnjë meritë.

Akrepi

Disa anëtarë të familjes nuk janë mirë dhe për këtë arsye shqetësohen, por duket se gjithçka do të funksionojë më së miri. Venusi tashmë është në shenjën e duhur dhe dielli së shpejti do të vijë. Dëshira për liri është përsëri e pranishme. Ju shëroheni dhe me siguri mund të kapërceni një punë ose keni mbyllje personale me të kaluarën.

Shigjetari

Ditë e rëndësishme e së dielës për të gjithë ata që duan të jetojnë një histori ose të rimarrin një kontakt, apo edhe thjesht të argëtohen. Pjesa qendrore e javës ka qenë e rëndë dhe ky moment është i dobishëm për rivendosjen e një ndjenje. Miqësitë që lindin tani do të jenë protagonistet e një nëntori të zjarrtë.

Bricjapi

Eshtë një kohë e rikuperimit të madh të ndjenjave dhe nuk ka asnjë lidhje me muajin shtator. Në këto 24 orë, megjithatë, një tension mund të lindë gjithësesi, ose dikush do të duhet të merret me njerëz shumë kokëfortë dhe mund të zemërohet. Mundohuni të bëni gjërat të ndodhin këtë të dielë. Mund të ketë disa polemikë në familje.

Ujori

Zgjedhjet e bëra në nivelin sentimental mund të dëshmojnë se janë të gabuara. Nëse nuk jeni të kënaqur, ju duhet shumë vëmendje. Në dashuri ka dyshime, por në punë gjërat shkojnë më mirë dhe hapen horizonte të reja. Saturni vjen në shenjë dhe është një organizator i shkëlqyeshëm. Shumë prej jush nuk jetojnë më në konfuzion ose duan të heqin qafe një problem.

Peshqit

Kur yjet janë të favorshëm, diçka po lëviz dhe shumë do ta vërejnë atë duke e krahasuar me natyrën statike të muajit shtator. Takimet janë më stimuluese dhe nëse lëvizni, mund të vijë një propozim. Në dashuri ka më shumë vëmendje për gjithçka. Momenti është gjithashtu efektiv për të bërë propozime. Ju mund të zgjidhni situatat ligjore që kanë bllokuar diçka në të kaluarën duke pritur për një 2020 në shenjën e suksesit. / meb.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close